KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8985079
*
nr 898 5079
Frans Gard
(1892-1978), Sverige
Oljemålning, Frans Gard (1892-1978), Solbelysta tallar, signerad, 65x96
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juni 2014
kl 18:14:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 13:34:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Frans Gard
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Läs mer om Frans Gard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frans gard olja oljemålning oljemålningar solbelysta tallar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52
*
Frans Gard
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Läs mer om Frans Gard
nr 898 5079
Frans Gard
(1892-1978), Sverige
Oljemålning, Frans Gard (1892-1978), Solbelysta tallar, signerad, 65x96
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juni 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 13:34:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Frans Gard
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Frans Gard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frans gard olja oljemålning oljemålningar solbelysta tallar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52